Novinky

31. 5. 2014 - GRAND PRIX Slovakia Nitra (SK) - judge: Mr. Norbert Vass (SK)

Indian Scout Moravia Lord – junior class – excellent 2

Jch. Bully for you Top Banana – open – excellent 3

30. 5. 2014 - CAC Show Senec (SK) - judge: Mrs. Monika Uhlíková (SK)

Indian Scout Moravia Lord – junior class -excellent 1, CAJC, Vítěz Slovenska mladých

Jch. Bully for you Top Banana – excellent 2, r.CAC

25. 5. 2014 - Otevřený dopis Poradce pro výcvik klubu SBTC CZ k odvysílané reportáži TV NOVA

Otevřený dopis Poradce pro výcvik klubu STAFFORDSHIRE BULL TERRIER CLUB CZECH k odvysílané reportáži TV Nova

Můj dopis je adresován vedení TV NOVA a reaguji tímto na reportáž TN odvysílanou dne 19.5.2014 o „útoku rozzuřeného psa na koně“ v Brně, pod názvem „ŠOK! Agresivní pes zaútočil před stovkami svědků, majitele neposlechl.“

Uvedená „reportáž“ napadá přímo či nepřímo řadu psích plemen, jejich chovatelů a majitelů. Reportáž hrubě zkresluje fakta včetně incidentu, kterému je věnována. Už pouhá dikce reportáže i její titulek odpovídají tomu nejubožejšímu bulváru!

Navíc je naprosto nevyvážená a úmyslně tendenční! A to vše z pouhých komerčních důvodů.

Evidentní nesmysly o „psech vyšlechtěných k zabíjení“ či „pes lačnící po krvi“ jsou klasickou poplašnou zprávou, kterou se právem všichni cítíme poškozeni.

Zároveň to ovšem vypovídá o pokleslém charakteru autora „reportáže“ a jeho naprosté a totální neprofesionalitě a i o nízkých pohnutkách počínání. Překroucená fakta v zájmu vlastní popularity dehonestují nejen psy, jejich chovatele a majitele, ale i samotnou profesionalitu TV NOVA. Kromě toho je v reportáži celá řada faktických chyb, kterých by se profesionální redaktor neměl dopouštět. Ráda bych věřila, že mu nebude dána další příležitost k obdobným psychopatickým výlevům.

Součástí reportáže byly i záběry stažené z Facebooku. Tyto záběry byly zcela chybně použity, kdy byl například nácvik sportovní obrany prezentován jako útok na člověka. Tím je pobouřena nejen široká kynologická veřejnost, ale zejména majitelé psů a použitých videí a právem se cítí být podvedeni a poškozeni.

.

My všichni majitelé, chovatelé a milovníci vámi chybně označených psů očekáváme jasnou a veřejnou omluvu za neobjektivnost, nevyváženost a neprofesionalitu a omluvu i za očividné lži a nesmyslné fabulace.

Vzhledem k tomu, že chápeme složitost dané problematiky, nabízíme touto cestou spolupráci a poskytnutí odborných komentářů k reportážím s kynologickou tématikou, případně jsme ochotni nabídnout řadu témat vhodných k natočení poutavých a přitom věcně správných reportáží.

Petra Prokopová

více »
8. 5. 2014 - Club Show Mladá Boleslav

judges: Cornelia Bergundthal (CH) – mladí a CAC-třídy + Hana Vojáčková (CZ) – štěňata, dorost a veteráni + Michael Clark (UK) – mladí a CAC-třídy

Justyna my Love Moravia Lord – baby class – very promising 2 Justin Love Moravia Lord – baby class – very promising 3 Indian Scout Moravia Lord – junior class – very good Ideal Baby Moravia Lord – junior class – excellent I-Arya Stark Moravia Lord – junior class – very good Bully for you Top Banana – intermedia class – excellent